ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Wiadomości

Różne wiadomości szachowe

Szachy na The World Games

| 2 komentarze

W Światowych Igrzyskach Sportów 2017 prezentują się  dyscypliny, które  obecnie nie są reprezentowane na IO. TWG to  druga  (po letniej Olimpiadzie) co do wielkości  impreza  sportowa  na  świecie  trwająca  10  dni. We Wrocławiu spodziewamy   się   około   4000   zawodników! Po raz pierwszy jest szansa, że będą w niej uczestniczyć szachiści.

Zawody, których  zwycięzcy  otrzymują  tytuł  mistrza/mistrzyni  The  World Games obejmują  niemal 175 wydarzeń organizowanych na obiektach sportowych  na  terenie  Miasta  Goszczącego  i w jego bliskiej okolicy. Uczestnicy rywalizują o medale w dyscyplinach zawartych w programie podstawowym i sportach na zaproszenie.

The World Games 2017 to niemal 40 fascynujących dyscyplin indywidualnych i drużynowych, rozgrywanych w wodzie, powietrzu i na lądzie. Różnorodność, która gwarantuje kibicom niezapomniane emocje. Podczas Ceremonii  Otwarcia  i Zamknięcia The World Games stadiony są wypełnione do ostatniego  miejsca, a organizatorzy podczas zawodów zapewniają dodatkowe atrakcje dla kibiców. To będzie prawdziwe  święto sportu!

14 czerwca 2011 roku Wrocław został zakwalifikowany do finałowej czwórki miast starających się o organizację TWG 2017 obok Kapsztadu, Budapesztu i Genui.

12 stycznia 2012 roku prezydent IWGA Ron Froehlich ogłosił, że Wrocław będzie gospodarzem jubileuszowej X edycji The World Games w 2017 roku.

Dlatego prosimy wszystkich szachistów o głosowanie na naszą dyscyplinę w sondzie przeprowadzonej przez Miasto Wrocław.

Link do sondy.

2 Comments

  1. Szachy na TWG – – The World Games, Wrocław 2017 – Sonda już jest aktywna, klikajmy, głosujmy na szachy – http://www.wroclaw.pl/dyscypliny-twg-2017–sonda

    P.S. Na razie nie jest dobrze…..klikajcie…http://dzszach.pl/index.php?option=c…Itemid=136#456

  2. 25 listopada koniec głosowania. Popierajcie nas. Można głosować (klikać) wielokrotnie, w trybie prywatnym Firefoxa….

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.