ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Wiadomości

Różne wiadomości szachowe

Anand w Warszawie

| 2 komentarze

Jak się okazało, całkiem sporo osób dało się nabrać na żart primaaprilisowy. Oczywiście z chęcią zobaczylibyśmy Ananda w Polsce, jednak jeszcze nie stanie się to tym razem. Wszystkie cytaty i informacje były od początku do końca wydumane, a że sporo osób wstępnie się nabrało? Takie są zasady 1 kwietnia, że dowcip musi być tak sprytnie zrobiony, żeby nabrało się jak najwięcej osób, a Ci, którzy rozgryźli żart też mieli powód do uśmiechu. Czego wszystkim Państwu życzymy i zapraszamy na ostatnią rundę Lotto i Budimex IMP(K).

——————————————————————————————————————–

Jak gra w Lotto Mistrzostwach Polski Janek Duda każdy ma okazję się przekonać na sali albo na transmisji. Dzisiaj czeka go partia z Radkiem Wojtaszkiem – mentorem, kolegą, rywalem, ale też wielkim zawodnikiem. Wszyscy wiemy, że klasa Radka nie wzięła się znikąd, a wielki w jego pozycji w światowym rankingu udział ma nikt inny tylko 5-krotny Mistrz Świata Viswanathan Anand.

Zwycięzca zakończonego w niedzielę Turnieju Kandydatów wraca z dalekiej Syberii do swojego domu w Niemczech. A że okazało się, że zmieniono mu miejsce przesiadki z Simferopola na Warszawę, to – namawiany przez Radka – postanowił zatrzymać się na jeden dzień i przyjrzeć pojedynkowi lidera swoich sekundantów z jednym z najlepszych szachistów najmłodszego pokolenia.

W związku z tym faktem zmieniona została agenda VIII rundy Lotto IMP i o godzinie 14:00 odbędzie się obiad w restauracji hotelu Novotel Centrum Vishiego z Radkiem i Jankiem oraz prezesem Polskiego Związku Szachowego Tomaszem Delegą. Ok. godziny 14:30 Anand spotka się z uczestnikami zawodów tak Lotto, jaki i Budimex IMP(K), a o 15:00 przyzna nagrodę specjalną za najlepsza partię VII rundy.

O 15:30 odbędzie się spotkanie z kibicami, a pół godziny później symultana na 25 szachownicach dla sponsorów oraz chętnych, którzy będą mogli się do niej zapisać po rozpoczęciu rundy.

O komentarz poprosiliśmy Radka Wojtaszka:

Po wygraniu Turnieju Kandydatów Vishi zadzwonił do mnie z podziękowaniami za pomoc w przygotowaniach. Ze względu na Mistrzostwa Polski nie byłem w stanie wspierać go na miejscu, jednak zdalnie koordynowałem pracę zespołu. Niestety trochę odbiło się to na moich wynikach w IMP. Jednak teraz mogę skoncentrować się tylko na grze i dziś już wygrałem i mam zamiar wygrać pozostałe partie, w tym tą z Jankiem. Ponieważ chciałbym Janka wciągnąć do współpracy z Anandem, to zaproponowałem 5-krotnemu Mistrzowi Świata zatrzymanie się w Polsce trochę dłużej, niż tylko na przerwę między lotami. Vishi zgodził się i tym samym będziemy mieć gościa specjalnego na VIII rundzie.

Prezes PZSzach Tomasz Delega, gdy się o tym dowiedział stwierdził:

Oczywiście pokryjemy wszystkie koszty pobytu Ananda w Polsce, bo takiego wydarzenia nie mieliśmy od dawna. Cieszę się, że docenia on klasę naszych zawodników i oprócz Radka, także Janek będzie miał szansę nauczyć się od niego pracy nad szachami. Szczególnie, że Janek przypomina wszystkim Vishiego z czasów, kiedy on miał 16 lat.

A Janek Duda skomentował to krótkim:

Kurde, trzeba wygrać!

A my zapraszamy wszystkich chętnych na VIII rundę do Hotelu Novotel Centrum. Takiej okazji nie można przegapić.

2 Comments

  1. Pingback: Szachy w moim życiu: Fatalny szachowy Prima Aprilis

  2. Heh, dobre! Ale czy naprawdę wierzycie, że ktoś się na to nabierze? Tylko tu jest to napisane. :))) Haha 🙂

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.